Ako nakupovať detské oblečenie

Nakupovanie oblečenia pre malé deti je jednou z najlepších častí pripravovania sa na dieťa. Aby ste si vybrali to najlepšie pre vaše dieťa, existuje niekoľko šikovných rád.

Nekupujte príliš veľa novorodeneckých veľkostí.

Deti rastú v prvých týždňoch neuveriteľne rýchlo. Niektoré deti sa veľmi rýchlo nezmestia do menších veľkostí. V prvých týždňoch je vhodné oblečenie, ktoré sa neoblieka cez hlavičku. Ak očakávate dary v podobe šiat, môžete si priať oblečenie vo väčších veľkostiach.

prvých týždňoch je vhodne oblečenie ktoré sa neoblieka cez hlavičku.

Jednoduchá starostlivosť je dôležitá

Detské oblečenie, ktoré sa nemôže prať a sušiť si vyžaduje príliš veľa úsilia pre rodičov. Pri kúpe si preto skontrolujte štítky oblečenia, a vyberte si také, ktoré si nevyžaduje zvláštnu starostlivosť pri praní. Možno vás prekvapí, že na trhu je veľa detského oblečenia, ktoré je nutné prať v rukách. Najmä luxusné detské oblečenie býva vyrobené z kvalitných materiálov a jednoducho sa udržiava.

Komfort dieťaťa je kľúčový

Zipsy môžu byť pre dieťa zdrojom nepohodlia, ak sú na nesprávnom mieste alebo sú tesne na pokožke dieťaťa. Vyberte si oblečenie, ktoré má medzi pokožkou a zipsom vrstvu tkaniny, a uistite sa, že je pružný. Skontrolujte tiež zachytenie hrubých okrajov, ktoré by mohli tlačiť na pokožku. Pri výbere dbajte na kvalitu.

Vrstvenie je dôležité pre dieťa

Deti zvyčajne potrebujú viac vrstiev v porovnaní s oblečením dospelých. Vyberte si oblečenie, ktoré vám umožní vrstviť. Takto môžete ľahko pridať alebo odobrať oblečenie, aby bolo dieťa v pohodlí. V chladnejšom počasí využijete fleecové oblečenie.

Detské doplnky

Na vychádzky v kočíku potrebujete kvalitný detský fleecový fusak. Odporúčame fleesový fusak Belisima, ktorý je vybavený na zadnej strane praktickou kapsičkou na uchytenie ku kočíku, alebo sánkam.